Lysienie-Plackowate.pl

Ampułki na porost włosów Vichy Dercos

Na rynku jest wiele preparatów na łysienie. Polecanych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wśród nich znajdują się ampułki na porost włosów Vichy Dercos. Jak wypadają one na tle innych metod walki z łysieniem? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Ampułki Vichy Dercos dla kobiet i mężczyzn

Na rynku dostępne są dwie wersje ampułek Vichy Dercos. Pierwsza z nich polecana jest dla kobiet, druga dla mężczyzn.

Wersja dla mężczyzn stworzona jest do leczenia łysienia miejscowego oraz ogólnego, wywołanego zmianami hormonalnymi oraz mającego podłoże genetyczne. Ampułki kryją kilka dobrze zbadanych składników: Aminexil, który skutecznie przytwierdza korzeń włosa i nie pozwala mu wypaść, SP94: pozwalający odbudować łodygę włosa oraz argininę: pozytywnie wpływającą na mikrokrążenie.

Producent gwarantuje, że pierwsze efekty stosowania pojawią się już po dwóch tygodniach, a formuła specyfiku jest odpowiednia nawet dla wrażliwej skóry głowy. Zadowolenie z produktu zbadano na 118 osobach, które zauważyły wzrost włosów (81%) oraz widoczną poprawę gęstości (86%). Wyniki wydają się obiecujące.

Podobny skład mają ampułki na porost włosów dla kobiet, które według zapewnień producenta są stworzone po to, by poradzić sobie z wypadaniem włosów spowodowanym stresem, zmęczeniem, czy zmianami hormonalnymi. Vichy Dercos dla kobiet należy stosować przynajmniej dwa miesiące, powtarzając kurację dwa razy w roku. Minimalny okres to trzy tygodnie, podczas których ampułki powinno się stosować raz dziennie.

Opinie: ampułki Vichy Dercos

Po poznaniu wielu opinii osób, które zdecydowały się stosować ampułki Vichy Dercos można dojść do jednego wniosku. Produkt oceniany jest skrajnie: bardzo dobrze lub wręcz przeciwnie: bardzo źle. Niewiele jest opinii pośrednich. Większość koncentruje się na polecaniu produktu jako bardzo skutecznego lub odradzaniu jako niesprawdzającego się.

Jakie opinie powtarzają się najczęściej? Nie brak wskazania na następujące zalety: ładny zapach oraz hamowanie wypadania włosów. Najczęściej powtarzane wady to: niewygodny dozownik, z którego po otwarciu łatwo wylewa się zawartość, pozostając na dłoni, zanim ma się szansę umieścić ją na skórze głowy. Największym minusem jest jednak to, że wbrew zapowiedziom, preparat nie daje trwałego efektu. Po zakończeniu jego stosowania problem powraca. W konsekwencji trzeba powrócić do stosowania ampułek, a te ze względu na wysoką cenę nie są dostępne dla wszystkich. Z tego powodu wiele osób dochodzi do wniosku, że skuteczniejsze byłoby łączenie kuracji stosowanej od środka (suplementy diety) z tą praktykowaną od zewnątrz (inne metody, o których wspomnimy poniżej).

Należałoby wspomnieć również o innej korzyści, którą często się wymienia przy okazji ampułek Vichy. Oprócz blokowania wypadania włosów mają one również pozytywny wpływ na kondycję i wygląd włosów. Można się spotkać z głosami, że dobrze nawilżają i odżywiają. Z drugiej strony wiele osób skarży się, że po kuracji włosy są bardzo tłuste i wymagają codziennego mycia.

Grzebień na wypadanie włosów

Dość ciekawym sposobem na wypadanie włosów jest kuracja laserowa. Wygodniejsza i mająca mniej negatywnych opinii niż stosowanie ampułek na porost włosów Vichy. Statystyki wskazują, że zadowolonych jest z niej 9 na 10 osób. O czym mowa? O grzebieniu Vivicomb wykorzystującym technologię LLT. Efektem jej działania jest przeciwdziałanie łysieniu oraz stymulacja cebulek włosów do dalszego wzrostu.

Ogromnym atutem laserowego grzebienia jest brak skutków ubocznych oraz wysoki komfort i łatwość stosowania. Grzebień można zabrać ze sobą wszędzie, nie zajmuje wiele miejsca oraz można go używać właściwie w każdych warunkach. Prosto i dyskretnie.

Skuteczność Vivicomb została potwierdzona przez FDA, Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków, rygorystyczny instytut badający bezpieczeństwo i efektywność działania produktów dostępnych na zagranicznym rynku.

Procerin – serum i kapsułki

Procerin z kolei, w przeciwieństwie do ampułek na porost włosów Vichy, to zestaw składający się z serum i kapsułek. W ten sposób jest wolny od podstawowej wady Dermacos, preparatu, który działa tylko od zewnątrz. Procerin dodatkowo walczy z łysieniem "od środka".

Procerin działa na źródło problemu wypadania włosów u mężczyzn. Przeciwdziała skutkom nadprodukcji DHT, chroniąc mieszki włosowe przed negatywnym skutkiem działania hormonów. Dzięki temu pozwala uporać się z cofającym czołem oraz obszarem wypadających włosów na czubku głowy.

Revita i NR-07

Poza wspomnianą wyżej formą kapsułek, ampułek, serum i metody laserowej walki z łysieniem, jest jeszcze wiele innych preparatów do leczenia wypadania włosów.

Wiele osób wyżej nad ampułkami ceni sobie przykładowo szampon, który jest łatwiejszy w stosowaniu i nie pozostawia na skórze i włosach tłustej warstwy. W tej kategorii dobre recenzje zbiera szampon Revita.

Są też preparaty, które wykorzystują inną substancję czynną niż Aminexidil, wykorzystywany w ampułkach Vichy. Przykład może stanowić NR-07 z substancją czynną Minoxidilem, czy Astressin-B wykorzystywany w preparacie znanym pod nazwą Spectral.F7.

Na rynku jest tyle specyfików na łysienie, że można wśród nich wybrać jeden, który będzie skuteczny, i którego stosowanie nie będzie niosło dotkliwych efektów ubocznych. Jeśli ampułki na porost włosów Vichy się nie sprawdzą, warto sięgnąć po inne wyroby: propozycje od innych producentów oraz dostępne w innych formach: grzebień, szampon, odżywkę, piankę, czy suplementy diety.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Ocena
klientów
Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. ViviComb 2485 zł 10/10 grzebień laserowy ViviComb.pl 5/5
2. Procerin 306,90 zł 9/10 kapsułki i pianka NuviaLab.pl 5/5
3. NR-07 139 zł 9/10 płyn NR-07.pl 5/5
4. Revita 143,22 zł 5/10 szampon SzamponRevita.pl 5/5
5. Spectral.DNC-L 175 zł 8/10 spray VitaLab.pl 4/5

Artykuły na temat: porost włosów