Lysienie-Plackowate.pl

Co na szybki porost włosów?

Włosów coraz mniej, Ty z coraz większą zadumą spoglądasz w lustro. Czasami się nie poznajesz, innym razem starasz sobie wmówić: "to nic". Tak jakby całkowicie zapominając o tym, że są metody, które nie tylko blokują wypadanie włosów, chroniąc przed utratą te kosmyki, które pozostały, ale dodatkowo stymulują kolejne do wzrostu.

Fryzurę można odbudować

To prawda, że najlepsze efekty każde leczenie przynosi wtedy, kiedy odbywa się na wczesnym etapie, jednak nie oznacza to, że staranie o odzyskanie włosów, gdy jest ich już mniej, jest pozbawione sensu. Jest wręcz przeciwnie. Gdy proces łysienia postępuje, należy działać, ratując włosy, które pozostały oraz stymulować skórę głowy do wydania kolejnych łodyg. Można w ten sposób wpłynąć na to, by zamiast porostu osłabionych i cienkich włosków, na głowie pojawiały się mocne i naturalne kosmyki, a cała fryzura była gęsta i wyglądała na zdrową. Jak można uzyskać ten cel?

Jak szybko odrosną mi włosy?

Tempo wzrostu włosów to sprawa indywidualna. Pisząc inaczej: wszystko zależy od człowieka. Średnia to jeden-dwa centymetry na miesiąc, choć nie brakuje osób, którym włosy rosną wyjątkowo szybko: trzy-cztery centymetry na miesiąc. Zakładając jednak pewną średnią, trzeba mieć na uwadze, że na rezultaty kuracji zmierzającej do odbudowy fryzury należałoby poczekać minimum miesiąc, a optymalnie dwa miesiące, by dać czas stosowanemu preparatowi czy urządzeniu na zadziałanie. Żaden środek, choćby cudowny, nie sprawi, że włosy nam odrosną w tydzień. Pewne efekty stosowania preparatów na łysienie można zauważyć już w dwa tygodnie, jednak działanie to opiera się przeważnie po prostu na blokowaniu wypadania włosów. Rezultat w postaci odrostu pierwszych kosmyków to efekt drugoplanowy, na który trzeba dłużej poczekać.

Co na porost włosów?

Na rynku jest wiele preparatów na łysienie, jednak większość z nich skupia się na blokowaniu wypadania włosów. Nie wszystkie mają zdolność do stymulacji ponownego porostu włosów.

Wśród dostępnych metod są chlubne wyjątki, których systematyczne stosowanie jest w stanie dać zadowalające efekty. Każdorazowo warto jednak przeprowadzić staranną analizę, decydując się na jedną z nich.

Metoda laserowa

Promień lasera wykorzystywany jest w kosmetyce na szeroką skalę już od kilku lat. Stosuje się go do usuwania zbędnego owłosienia (depilacji), zmniejszania blizn i rozstępów, usuwania cellulitu, jak również do stymulacji porostu włosów.

Większość z wymienionych powyżej zabiegów dostępnych jest w gabinecie kosmetycznym, gdzie ich wykonanie niesie za sobą konieczność poniesienia sporych kosztów. Są wśród nich jednak i takie, które przy wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń można wykonać także w domu.

W terapii wypadania włosów może być pomocny dostępny w sprzedaży grzebień laserowy ViviComb. Jest to proste w obsłudze urządzenie wykorzystujące technologię laserową LLC. W ten sposób producent zapewnia efekt zablokowania procesu wypadania włosów, stymulację wzrostu oraz zwiększenia ich gęstości.

ViviComb jest szczególnie polecany w terapii leczenia łysienia genetycznego. Stanowi najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą alternatywę dla operacji przeszczepu włosów. Jego działanie zostało dogłębnie sprawdzone i zbadane, a całe urządzenie zostało zaaprobowane przez FDA (Food and Drug Administration) jako urządzenie powstrzymujące wypadanie włosów i stymulujące ich porost.

Podwójne uderzenie

Wiele historii leczenia łysienia pokazuje, że najlepsze skutki przynosi połączenie metody zewnętrznej z wewnętrzną, czyli stosowanie tabletek o zbilansowanym składzie ze specyfikiem o uzupełniającej formule do aplikacji na zewnątrz. Takie podwójne uderzenie pozwala nie tylko zablokować proces utraty włosów, ale dodatkowo sprzyja ich odrostowi.

Przykładowo Procerin to kapsułki i pianka. Metoda polecana zwłaszcza do leczenia łysienia na tle genetycznym, czy inaczej do leczenia łysienia androgenicznego. W ten sposób można zablokować wydzielanie DHT, które powoduje łysienie, a jednocześnie odżywić włosy oraz przyspieszyć ich wzrost. Uderzając w przyczynę problemu, można uzyskać najlepsze efekty.

Szampon – myjesz i widzisz różnicę

Łysienie można również leczyć poprzez stosowanie szamponu. Jest to o tyle dobra metoda, że powoduje porost włosów, a przy tym nie wymaga pozostawienia żadnego preparatu na włosach. W ten sposób można uniknąć wielu niemiłych symptomów typu szybsze przetłuszczanie się włosów, czy też uczucie ciężkości, efektów terapii, które mogą pojawić się przy okazji stosowania serum, olejków, czy innych preparatów nanoszonych bezpośrednio na włosy i niespłukiwanych. Szczególnie polecanym preparatem jest szampon Revita, zbierający pochlebne recenzje i wyróżniający się na tle konkurencji.

Substancja aktywna

Na koniec warto spojrzeć na problem łysienia pod względem rodzaju użytej substancji do produkcji preparatu likwidującego problem utraty włosów. Jakie składniki są najskuteczniejsze i jakie stosuje się najczęściej?

  • Minoxidil – jego skuteczność leczenia łysienia potwierdza amerykański Food and Drug Administration. Minoxidil stymuluje porost włosów poprzez wydłużenie fazy anagenowej wzrostu włosów, dodatkowo zwiększa objętość mieszków włosowych oraz usprawnia krążenie. Minoxidil 5% w składzie zawiera między innymi preparat o nazwie NR-07. Wyższe stężenie Minoxidilu, bo na poziomie 8% wykorzystano z kolei w preparacie o nazwie NR-08.
  • Astressin-B – to nowy składnik, który stymuluje porost włosów. Zdobył sporą popularność po opublikowaniu wyników badań, które pokazały, że jego podanie zwiększyło wzrost włosów u myszy. Składnik wykorzystywany jest między innymi w preparacie Spectral.F7.
  • Aminexil SP94 – równie skuteczny składnik pomagający w walce z łysieniem oraz stymulujący porost włosów, często występujący jako składnik wspomagający. Wykorzystany między innymi w preparacie Spectral.DNC.

Nadal zastanawiasz się co na porost włosów warto wybrać? Na rynku jest wiele różnych propozycji. Warto wśród nich wybrać taką, która będzie pasowała do naszego stylu życia, możliwości oraz preferencji dotyczącej sposobu stosowania. Dobrze także zwrócić uwagę na zawartą w preparacie substancję czynną i sprawdzić, jakie miejsca w rankingu oraz w ocenie użytkowników zajmują dane preparaty.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Ocena
klientów
Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. ViviComb 2485 zł 10/10 grzebień laserowy ViviComb.pl 5/5
2. Procerin 306,90 zł 9/10 kapsułki i pianka NuviaLab.pl 5/5
3. NR-07 139 zł 9/10 płyn NR-07.pl 5/5
4. Revita 143,22 zł 5/10 szampon SzamponRevita.pl 5/5
5. Spectral.DNC-L 175 zł 8/10 spray VitaLab.pl 4/5

Artykuły na temat: porost włosów