Lysienie-Plackowate.pl

Finasteryd – charakteryzacja leku

Wypadanie włosów to dla wielu ludzi nie tylko problem kosmetyczny. To także problem natury psychologicznej - w przypadku wielu osób jest źródłem niezadowolenia ze swojego wyglądu, braku pewności siebie, poczucia braku atrakcyjności, smutku, a nawet depresji. Szczególnie dla współczesnych mężczyzn, którzy z coraz większym zaangażowaniem pragną dbać o siebie i przeciwdziałać objawom przedwczesnego łysienia.

Co powoduje łysienie?

Za łysienie typu męskiego odpowiedzialny jest przede wszystkim nadmiar testosteronu. Dlatego też wcześniejsze metody walki z męskim łysieniem opierały się na blokadzie wytwarzania tego męskiego hormonu. Oczywiście niosło to ze sobą negatywne skutki w postaci spadku libido i innych powikłań, wpływających na stan zdrowia i przede wszystkim samopoczucie mężczyzny.

Jak mu można zapobiec?

Po wielu przeprowadzonych badaniach uznano, że można sobie z tym problemem poradzić w nieco inny sposób. Nowym sposobem miało być zablokowanie konwersji testosteronu w DHT dihydrotestosteron, jego bardziej aktywną formułę, za sprawą enzymu 5-alfa-reduktazy. Jednym ze środków o takim działaniu jest finasteryd - organiczny związek chemiczny z grupy steroidów, syntetyczny związek 4-azasteroidowy.

Początkowo finasteryd był lekiem stosowanym w przeroście prostaty, jednak zauważono, że pomaga on również zapobiegać wypadaniu włosów u mężczyzn.

Udowodniono również, że lek stosowany w czasie kuracji związanej z łysieniem nie wpływa na stan zdrowia mężczyzny i nie powoduje powikłań zdrowotnych.

Czy stosowanie finasterydu jest w pełni bezpieczne?

Ponieważ finasteryd jest steroidem przy dłuższym stosowaniu może on wywoływać niewielkie problemy zdrowotne. U mężczyzn stosujących go długofalowo może prowadzić do problemów z cewką moczową, dlatego należy stosować go w porozumieniu z lekarzem i zachować wszelkie środki ostrożności. Należy również regularnie wykonywać badania kontrolne. Warto pamiętać również, że Finasteryd jest lekiem wydawanym tylko na receptę, który, aby działał, musi być stosowany regularnie i ciągle. Zaprzestanie przyjmowania go, sprawia, że problemy z łysieniem wracają.

Leku nie powinno się stosować ani u dzieci, a kobiety ciężarne nie powinny w ogóle go dotykać, ponieważ steryd przenika przez skórę, mogąc powodować wady rozwojowe u płodu.

Metoda alternatywna

Dla tych, którzy nie chcą wiązać swojego życia z przyjmowaniem leków, a tym samym wystawiać się na ich szkodliwe działanie, pojawiła się metoda alternatywna - w pełni bezpieczna i nie wywołująca żadnych skutków ubocznych. To metoda wykorzystująca technologię LLLT (Low Level Laser Therapy), ukrytą w urządzeniu o nazwie ViviComb.

Jak działa?

ViviComb to laserowy grzebień, który emitując 12 wiązek laserowych generujących spójne światło widzialne w czerwonym spektrum, powstrzymuje łysienie, stymuluje porost włosów i zwiększa ich gęstość. Ponadto stymuluje mieszki włosowe, dzięki czemu przyspiesza ich porost, powstrzymuje wypadanie i znacznie je pogrubia, a także zwiększa produkcję ATP (adenozynotrifosforan). Metoda wydaje się ona być najskuteczniejszą metodą, zwłaszcza w przypadku łysienia dziedzicznego.

Efekty

Pierwsze efekty można zauważyć w przeciągu 8 tygodni . W tym czasie obserwuje się znaczną redukcję w utracie włosów. Po tym czasie powinno się zaobserwować również wzmożony porost włosów. Pełne efekty kuracji widoczne sa po około 12 tygodniach.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Ocena
klientów
Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. ViviComb 2485 zł 10/10 grzebień laserowy ViviComb.pl 5/5
2. Procerin 306,90 zł 9/10 kapsułki i pianka NuviaLab.pl 5/5
3. NR-07 139 zł 9/10 płyn NR-07.pl 5/5
4. Revita 143,22 zł 5/10 szampon SzamponRevita.pl 5/5
5. Spectral.DNC-L 175 zł 8/10 spray VitaLab.pl 4/5

Artykuły na temat: porost włosów