Lysienie-Plackowate.pl

Leczenie łysienia androgenowego

Uwarunkowania genetyczne są poza sferą naszych marzeń czy życzeń. Nie możemy ich zmienić. Z nimi się rodzimy. Na szczęście jesteśmy w stanie walczyć z ich skutkami, nie poddając się temu, co niesie nam los. W praktyce nie oznacza to, że musimy stracić włosy w młodym wieku jak nasz ojciec, czy dziadek. Leczenie łysienia androgenowego może być skuteczne.

Co naprawdę działa?

Nie ma co się łudzić. Łysienie androgenowe to bodaj najtrudniejsze zmiany, z jakimi przychodzi się zmierzyć zarówno kobietom, jak i zdecydowanie częściej: mężczyznom. Trudne w akceptacji oraz w leczeniu. Mimo to: możliwe. Zła wiadomość jest taka, że leczenie łysienia androgenowego w zakolach jest trudniejsze niż na czubku głowy, ale nadal możliwe. Na rynku jest kilka składników wykorzystywanych w produkcji preparatów na łysienie, które dają bardzo dobre efekty. Poniżej omawiamy najważniejsze z nich.

Minoksydil

Minoksydil to składnik o udowodnionym działaniu. Jest dostępny w dwóch stężeniach 2% , 5% (np. NR-07) i 7% (NR-08). Jak działa ten składnik? Poprawia ukrwienie mieszków oraz wykazuje słabe miejscowe działanie antyandrogenowe.

Preparaty z minoksydilem należy stosować najczęściej dwa razy dziennie poprzez ich naniesienie oraz wmasowanie w skórę głowy. Wiele z dostępnych preparatów posiada wygodny dozownik, który pozwala nanieść preparat dokładnie w wybrane miejsce bez jego niepotrzebnego marnowania. Po zastosowaniu zaleca się pozostawić substancję na skórze głowy.

Aminexil SP 94

To drugi składnik często stosowany w preparatach na łysienie, który pozwala wzmocnić włos od środka, poprzez mocne przytwierdzenie korzenia włosa i zapobieganie jego wypadnięciu. Inaczej: dzięki niemu można zablokować zbyt wczesne starzenie się korzenia włosa. Składnik został opatentowany przez francuskie laboratorium L'Oreal. Aminexil SP94 pozwala walczyć z łysieniem, uzupełniając działanie innych ważnych składników.

Retinol

Retinol czyli witamina A stosowana jest w preparatach na łysienie androgenowe ze względu na to, że wspomaga działanie innych składników, na przykład Minoxidilu.

Astressin B

Składnik ten zdobył szeroki rozgłos po opublikowaniu wyników pewnego badania. Testy laboratoryjne pokazały duży przyrost włosów u myszy po podaniu im tego składnika. Dodatkowe badania na ochotnikach potwierdziły działanie tej substancji i pozwoliły legendarnemu laboratorium DS Laboratories na wprowadzenie tego składnika do sprzedaży.

Nanoxidil

Nanoxidil to kolejny składnik, który pomaga w leczeniu łysienia androgenowego, przeciwdziałając nadmiernej utracie włosów oraz pozytywnie wpływając na kondycję łodyg oraz korzeni. Przez niektórych ekspertów składnik ten w działaniu miejscowym jest uważany za bardziej skuteczny niż zdecydowanie częściej stosowany Minoxidil.

Wspomaganie leczenia łysienia androgenowego

Pomocne w terapii leczenia łysienia androgenowego jest zadbanie o stan skóry poprzez zwalczanie łojotoku oraz łupieżu, co pozwoli zlikwidować stan zapalny skóry głowy oraz występującej miejscowo infekcji grzybem: Pityrosporum ovale.

Tworząca się na skórze głowy skorupa tłustej powłoki nie sprzyja bowiem dobrej kondycji włosów, sprawia, że do łodyg nie dociera wystarczająca ilość substancji odżywczych, w konsekwencji czego włosy wypadają.

Trzeba pamiętać przy tym, że walka z łupieżem ma często charakter nawracający. Tendencja do powstawania łupieżu często jest bowiem naszą cechą osobniczą, z którą musimy walczyć na różnych etapach naszego życiu. Stąd najlepsze po wyeliminowaniu łupieżu okazuje się stosowanie metod, które zablokują powrót problemu.

Jak zwalcza się łupież oraz łojotok? Najskuteczniejszym sposobem jest stosowanie szamponów, które mają w składzie substancje: ketokonazol, związki selenu oraz wykorzystują technologię nanosomową, pozwalającą trafić dokładnie w źródło problemu i rozwiązać kłopot z nadmiernie wypadającymi włosami. Należy przy tym dodać, że nie trzeba martwić się tym, że mycie włosów powoduje ich nadmierne wypadanie. To nieprawda. Te włosy, które wypadają podczas mycia i tak by wypadły.

Leczenie łysienia androgenowego jest trudne, ale jest możliwe. Warto wytoczyć wojnę zamiast decydować się na to, co przynosi los.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Ocena
klientów
Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. ViviComb 2485 zł 10/10 grzebień laserowy ViviComb.pl 5/5
2. Procerin 306,90 zł 9/10 kapsułki i pianka NuviaLab.pl 5/5
3. NR-07 139 zł 9/10 płyn NR-07.pl 5/5
4. Revita 143,22 zł 5/10 szampon SzamponRevita.pl 5/5
5. Spectral.DNC-L 175 zł 8/10 spray VitaLab.pl 4/5

Artykuły na temat: porost włosów